Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra

Informuojame, kaip taisyklingai naudoti bei prižiūrėti minkštuosius baldus. Tikimės, jog laikantis mūsų rekomendacijų, baldai ilgai tarnaus ir džiugins Jus savo nepriekaištinga išvaizda.

Minkštųjų baldų mechanizmai

„JUODASIS ALKSNIS“ miegui skirtų baldų gamyboje naudoja aukštos kokybės belgų gamybos miegamuosius mechanizmus, o sėdėjimo komfortui – reklainerius, pasižyminčius tvirtumu bei funkcionalumu.

Miegamieji mechanizmai

Įvairių „JUODOJO ALKSNIO“ gaminamų modelių sofas galima naudoti ir kaip patogias lovas.

Sofose naudajami dviejų tipų belgų gamybos miegamieji mechanizmai:

„Sedaflex 10M” – dvigubo sulankstymo mechanizmas, kurį sudaro metalinis karkasas, klijuotos medienos skersiniai (lentjuostės), elastiniai diržai ir 10 cm aukščio spyruokliniai čiužiniai („Bonell“ tipo spyruoklės). Šio tipo mechanizmai montuojami į BONUS modelio sofas.

„Meratoile 6M“ – trigubo sulankstymo mechanizmas, kurį sudaro metalinis karkasas, klijuotos medienos skersiniai, polipropileno pagrindas (tentas) ir tankinto porolono čiužinys. Šie mechanizmai montuojami ir visų kitų modelių sofose, kuriose galimas tokio mechanizmo įrengimas.

Įspėjimai

● Išlankstomi miegamieji mechanizmai nėra skirti patogiam, pastoviam naudojimui ir ypač dviems ar daugiau žmonių vienu metu. Šis mechanizmas skirtas retam naudojimui svečiams, taip pat jis yra pakankamai patogus miegoti vienam.

● neleiskite vaikams žaisti šiais mechanizmais;

● nenaudokite tirpiklių metalinėms mechanizmo dalims valyti – pakaks drėgnos servetėlės;

● jei mechanizmas girgžda, patepkite judamąsias jo dalis alyva;

● nestovėkite ir nesėdėkite sofos miegamojo mechanizmo galvūgalyje ar kojūgalyje;

● nuklokite patalynę, norėdami sulankstyti mechanizmą.

Reklaineris

Tai mechanizmas pakojai išlankstyti. Vienu lengvu rankos judesiu, pasirenkant norimą poziciją, baldo nugarėlė atlenkiama iki gulimos padėties. Bendrovė baldų gamyboje naudoja dviejų rūšių reklainerius: mechanizmą, leidžiantį baldą išlankstyti, sukti apie savo ašį, pasirinkti supamąją padėtį ir reklainerį, skirtą tik baldui išlankstyti.

Naudojimas:

● patraukus svirtelę, išorinėje fotelio dalyje automatiškai išsilanksto pakoja;

● stipriau atsilošus, fotelio nugarėlė atsilošia iki gulimos padėties;

● į pradinę padėtį baldas grąžinamas pasilenkus į priekį ir kojomis spustelėjus pakoją žemyn.

 

Apmušalai

Gobeleniniai apmušalai

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ klientams suteikta išskirtinė galimybė odą derinti su gobelenu ar tiesiog užsisakyti patikusio dizaino gobeleninius baldus. Mūsų gobelenai atitinka aukščiausios kokybės standartus, mados tendencijas, džiugina audinių bei spalvų įvairove. Ši medžiaga suteikia elegancijos, o namams – rafinuotumo bei subtilumo.

Gobeleninių apmušalų priežiūra ir valymas

Gobelenai būna įvairių pluoštų bei faktūrų, todėl jiems reikalinga skirtinga priežiūra bei valymas. Tačiau galima išskirti bendruosius visų gobeleninių apmušalų priežiūros bei valymo reikalavimus:

● reguliariai juos siurbkite ir vėdinkite, naudokite dulkių siurblį arba šepetį;

● saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stenkitės neištepti chemikalais ir kitokiais skysčiais;

● minkštojo baldo nelaikykite tiesioginėje saulės šviesoje ir arti šilumos šaltinių, nes tai kenkia audiniui ir greitina jo blukimą;

● nedelsiant išvalykite kiekvieną dėmę, kol ji pernelyg neįsigėrė;

● išbandykite valymo priemonę nematomoje apmušalo vietoje. Jei audinio spalva nepakinta, galite priemonę naudoti;

● dėmes valykite švelniais sukamaisiais judesiais;

●  išvalytą vietą išdžiovinkite (negalima džiovinti lygintuvu);

● šviesūs baldai atrodo gražiai, tačiau dėmės ant jų labiau matosi. Specialistai pataria naudoti sausąsias valymo priemones – purškalus arba miltelius. Priemone tolygiai padenkite audinį ir palaukite tam tikrą laiką, kad poveikis būtų pakankamas. Po to susiurbkite.

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ siūlomos aukštos kokybės švedų firmos tekstilės priežiūros priemonės „Textile Clean & Protect„.

 

Odiniai apmušalai

Oda yra prabangi ir praktiška medžiaga. Natūralią oda malonu liesti – ji šilta.

Odos struktūra

Ji priklauso nuo gyvūno genetikos, jo gyvenimo sąlygų ir mitybos. Kiekvieno gyvūno oda turi unikalią tekstūrą ir skirtingas natūralias savybes, pavyzdžiui, randėjimą. Raukšlės, sužeidimų randai, vabzdžių įgėlimų žymės, pigmentinės dėmės (tamsesnės vietos) ir venų struktūros yra natūralios gyvūno odos tikrumo įrodymas. Siekiant atskleisti visą natūralios odos grožį, ji apdorojama pagal natūralias odos savybes.

Odinių apmušalų priežiūra ir valymas

Oda yra natūrali medžiaga, todėl odinius apmušalus reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti, kad jie ilgai nesidėvėtų ir atrodytų kaip ką tik įsigyti:

● kartą per savaitę baldus reikia valyti drėgna, minkšta šluoste;

● odinius baldus būtina reguliariai valyti dulkių siurbliu, naudojant specialų minkštiesiems baldams skirtą antgalį;

● dėmes patartina valyti iš karto, nusausinimui naudojant popierinius rankšluosčius arba drėgmę sugeriantį nespalvotą audinį; stipriai netrinti;

● odos džiovinimui nenaudokite feno, nestatykite baldų šalia šilumos šaltinių, saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių;

● naudodami apdangalus, pledus ir pan. atminkite, kad dažanti tekstilė ant odos gali palikti dėmių;

● jei norite valyti dėmėtą odinį apmušalą, pirmiausiai atidžiai perskatykite pateiktus nurodymus ir pasirinkite tinkamą valymo priemonę;

● išbandykite valymo priemonę nematomoje apmušalo vietoje. Jei audinio spalva nepakinta, galite drąsiai ją naudoti;

● valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkšite specialiomis apsauginėmis priemonėmis.

Odinių apmušalų valymo priemonės

Odai valyti naudokite tik specialiąsias odos priežiūros priemones. Naminės valymo priemonės gali sugadinti apmušalą.

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ siūlomas aukštos kokybės italų firmos odos priežiūros priemonės „Leather Master“. Šiomis priemonėmis baldus rekomenduojama valyti mažiausiai kartą per 6 mėn.:

● impregnuokite baldus, kad riebalinės ar kitokios kilmės dėmės negalėtų įsiskverbti į odos paviršių ir jos pažeisti. „ Leather Vital“ taip pat atgaivina seną odą, suteikia kietai odai minkštumo, panaikina odos girgždesį;

● ne vėliau kaip po 6 mėn. (šviesią odą galima valyti kartą per savaitę) odinius baldus išvalykite „Leather Soft Cleaner“ – tai švelnaus poveikio valiklis, išvalantis įvairius nešvarumus ir dėmes, nepažeidžiantis originalių odos savybių. Jis tinka naudoti visų tipų odai;

● išvalius odą, impregnuokite ją apsaugine priemone „Leather Protection Cream“ – taip atnaujinsite apsauginį odos sluoksnį ir išvengsite galimo gilaus teršalų įsiskverbimo, ko vėliau neįmanoma išvalyti net pačiomis geriausiomis priemonėmis. Ypač prižiūrėkite intensyvaus naudojimo vietas, kurios linkusios greičiau nusidėvėti: sėdimas vietas, porankius ir atlošus.                                     

Odos randėjimas

Gyvulių odos sužalojimai, tarkime, įpjovimai, atsiradę gyvulius laikant aptvaruose arba ganyklose, gali surandėti kaip ir žmogaus oda. Minėtieji randai jokios neigiamos įtakos odos kokybei nedaro, priešingai – šios žymės odos paviršiui suteikia originalią išvaizdą.

Skirtingos odos struktūros

Baldų gamybai dažniausiai naudojama jaučio oda. Vienam baldų komplektui pagaminti reikia maždaug šešių gyvulių rinktinių odų. Kiekviena gyvūno kūno dalis turi skirtingą odos struktūrą, pavyzdžiui, raukšles ant kaklo ir šonų, todėl vieno baldų komplekto odos tekstūra nebus visiškai tolygi, ir dėl to klientai netūrėtų reikšti pretenzijų, nes būtent dėl šios individualių odos žymių įvairovės apmušalai yra unikalūs, o savitos detalės suteikia baldui išskirtinumo.

Kitos savybės

Nuo gerai išgydytų išdeginimo, įkandimų ar sužalojimų, atsiradusių nuo ūkyje naudojamų įrankių, žymių odos tekstūra tampa dar įdomesnė ir išskirtinesnė.

Naudojame aukščiausios kokybės (K-1000, K-2000, K-3000 kategorijų) itališką odą, įvertintą ISO 9002 kokybės sertifikatu. Tokios odos privalumai – tamprumas ir neblunkanti spalva.

Minkštoji dalis

„JUODASIS ALKSNIS“ vietoje porolono naudoja elastinį putų poliuretaną. Poliuretanas –tai tarpusavyje susijusių įvairaus storio elastingų sienelių ir įvairaus dydžio ertmių visuma. Jis savo techninėmis įpatybėmis, atsparumu, elastingumu, ilgaamžiškumu pranoksta porolono savybes ir atitinka latekso charakteristiką. Sėdimoji dalis su elastiniu putų poliuretanu neišsisėdi, tolygiai paskirstomas žmogaus svoris, absoliučiai nejaučiamas baldo karkasas ar spyruoklės. Atlošams bei porankiams, priklausomai nuo baldo modelio, naudojamas savo savybėmis nenusileidžiantis bei dar didesnį minkštumo laipsnį suteikiantis silikonizuotas kuokštelinis poliesterio pluoštas. Baldų gamyboje naudojamų medžiagų tankis yra ne mažesnis nei 35 kg/m3, paskirtas storis – maksimalus.

Visa tai kartu su montuojamomis zigzaginėmis spyruoklėmis tarnauja vienam bendram tikslui – suteikti „JUODOJO ALKSNIO“ baldams kuo didesnį komfortabilumą.

Įspėjimai

● Išpakavę nusipirktus baldus, pakoreguokite jų formas rankomis, kad panaikintumėte transportavimo metu atsiradusias papildomas klostes ar įdubimus, ir baldai atgautų natūralią išvaizdą;

● naujų baldų porankiai gali turėti skirtingą kietumo laipsnį, tačiau po kelių naudojimo dienų šie skirtumai išnyks;

● Naudojant baldą, sėdimoje jo dalyje gali susiformuoti lengvos klostės – tai visiškai normalus reiškinys.

 

Konstrukcija

Vidinė konstrukcija

Baldų patvarumą bei ilgaamžiškumą garantuoja karkasas. „JUODOJO ALKSNIO“ baldų karkasas yra itin patikimas, gaminamas iš atrinktos ir gerai išdžiovintos medienos, dažniausiai ąžuolo arba buko medienos, pasižyminčios ypatingu kietumu bei tvirtumu, papildomai apdorotos specialiomis priešgrybelinėmis priemonėmis. Svorį nešančiose karkaso dalyse, reikalaujančiose ypatingo atsparumo, naudojama nesideformuojanti fanera, puikiai laikanti furnitūrą. Medinės konstrukcijos dalys tvirtinamos dabar itin populiariu būdu: kabėmis arba medsraigčiais. 

Kojelės

Baldų kojelėms skiriamas ypatingas dėmesys, nes jos ne tik laiko svorį, bet ir tampa vienu iš dizaino elementu. Priklausomai nuo baldo stiliaus ir tipo naudojamos skirtingos kojelės: nuo modernių aliuminių, chromuotų iki klasikinių, drožtų rankomis.

Įspėjimai

● nešokinėkite, nestovėkite ir nesėdėkite ant minkštųjų baldų porankių;

● jei baldus norite pastatyti kitoje vietoje, nestumkite ir netraukite baldų už porankių. Pakelkite sofą už porankių nuo žemės ir perneškite į kitą vietą;

● nestumkite ir netraukite baldų per šiurkščius, nelygius paviršius;

● jei kojelės nėra gerai pritvirtintos – stipriai pritvirtinkite. Gero dėvėjimo!

Atliekamas minkštųjų baldų atnaujinimas, gobeleno ar odos persiuvimas ir pakeitimas, pilnas minkštųjų baldų restauravimas ar dalinis remontas.

Baldų priežiūra