Ąžuolas

Ąžuolas (lotynų k. – Quercus) – aukščiausios kokybės mediena, vertinama dėl tvirtumo, kietumo ir ypatingo patvarumo esant įvairioms aplinkos sąlygoms. Ąžuolo mediena yra gražios tekstūros, balana siaura, gelsva, branduolys rusvas arba tamsiai rudas. Ąžuolas nuo senų laikų buvo naudojamas baldams gaminti. Ąžuoliniai baldai mažiausiai reaguoja į mikroklimato pokyčius patalpoje. Nors šios medienos baldai dėl savo kietumo ir patvarumo dažniausiai naudojami kuriant klasikinį interjerą, tačiau juos puikiai galima pritaikyti ir moderniame interjere.

Beržas

Beržas (lotynų k. – Betula) – žemesnės klasės mediena. Lietuvoje auga keturios beržų rūšys. Pati populiariausia rūšis yra karpuotasis beržas (lotynų k. – Betula verrucosa). Šios rūšies mediena –minkšta, balsva su gelsvu arba rausvu atspalviu, neryškios rievės. Beržo mediena tinkama gaminti tvirtų konstrukcijų baldų karkasams.

Bukas

Bukas (lotynų k. – Fagus) – tai tvirta ir atspari mediena, dėl šių savybių ji beveik nenusileidžia ąžuolui. Buko mediena yra šviesi, su rausvai geltonu arba pilkšvu atspalviu, ryškesnėmis rudomis juostomis ir tolygia tekstūra. Nors bukas sunkus ir tankus, jis lengvai apdirbamas bei šlifuojamas. Europoje ši mediena dažniausiai naudojama baldų bei parketinių grindų gamyboje. Buko medynų Lietuvoje nėra, jie auga tik šiltesnio klimato zonos miškuose, todėl baldams gaminti naudojamas bukas yra importuojamas iš kitų Europos šalių.

Mediena