Minkštųjų baldų gamybai naudojama daug įvairių medžiagų

Svarbiausioji minkštojo baldo dalis yra rėmas arba karkasas. 2004-aisiais metais vieni iš pirmųjų Lietuvoje, sekdami vokiečių ir italų baldžių patirtimi, karkaso gamybai pradėjome naudoti buko medieną, kombinuodami ją su klijuotos faneros ruošiniais. Pušies ar eglės mediena nėra pakankamai tvirta, beržo – skili, turi sukimosi savybių, o puikiai karkasui tinkančią buko medieną tenka vežti iš Vakarų Europos šalių, nes Lietuvoje šių medžių auga nepakankamai.

Labai svarbios minkštajam baldui yra jo pavadinimą nusakančios – minkštosios medžiagos, sukuriančios  minkštumą, elastingumą ir sėdėjimo klampumą. Tai – įvairių tankių ir kategorijų elastinis putų poliuretanas (individualią sėdėjimo kokybę galima sukurti įvairiomis proporcijomis naudojant skirtingą poliuretaną), spyruoklės, jų sankabos, laikikliai, diržai, taip pat silikonizuotas pluoštas, ypač patogiam sėdėjimui pasiekti, žąsų plunksnos.

Skirtingam minkštumui, elastingumui, standumui, klampumui pasiekti galimybės yra nuo…iki, tai yra, nuo pigaus vos porą metų atlaikysiančio sprendimo ar vidutinio įvairaus patogumo ir patvarumo varianto iki komfortiškų, ilgaamžių, tokių kaip viskoelastinio poliuretano, žąsų plunksnų ar specialiose formose išlieto putų poliuretano panaudojimas. 

Vokiška furnitūra „Hettich“, belgiški „Sedac Meral“ miegamojo ir reklainerio funkcijų mechanizmai taip pat yra minkštojo baldo patikimumo garantija.

Be jokios abejonės, ypač svarbus minkštajam baldui yra baldo apmušalas, t.y. gobelenas arba oda. Apie NATURALIĄ odą plačiau papasakosime kituose skyriuose.

Itin svarbu, atrodytų, tokios smulkmenos kaip siūlai ir užtrauktukai. Juk labai nemalonu tiek baldo savininkui, tiek gamintojui, kai, tarkime, po vienerių metų naudojimo tenka išsivežti ir taisyti baldus dėl trūkusios siūlės ar iširusio užtrauktuko. Tačiau naudojant „Tytan“ tipo nepertraukiamus siūlus ir japonų firmos YKK užtrauktukus šios problemos tiesiog nebelieka.

Mūsų gaminami minkštieji baldai vidutiniškai susideda iš 30-ties skirtingų medžiagų, iš kurių čia paminėjome pačias svarbiausias. Kiekvieną iš jų gamina ir tiekia skirtingi tiekėjai, todėl labai svarbu mūsų patirtis, žinios, nuolatinis domėjimasis ir bendravimas siekiant atsirinkti tik patikimus medžiagų tiekėjus.