Ar žinojote, kad apvalių stalų ergonominė forma gali užtikrinti lygesnį žmonių tarpusavio ryšį ir skatina natūralų bendravimą bei dialogą tarp žmonių sėdinčių aplink?

Apvalūs valgomojo stalai turi dar daugiau privalumų, kuriuos aptarsime šiame straipsnyje. Taip pat papasakosime apie skirtingas stalviršių medžiagas, ištiesiamus apvalius stalus bei kaip prie tokių stalų priderinti kėdes.

Jeigu norite gyvos konsultacijos apie geriausius baldus jūsų erdvei, mielai kviečiame į Juodasis Alksnis firminę ekspoziciją, adresu Palemono g. 7D, Kaunas. Taip pat galite susisiekti telefonu +370 66379300.

Apvalus valgomojo stalas ir jo privalumai:

 • Aptaki forma – iš karto sukuria švelnesnę aplinką;
 • Užima mažai vietos – leidžia geriau išnaudoti erdvę ir lengviau judėti aplinkui stalą;
 • Kuria artumo jausmą – svečiai gali lengvai matyti vieni kitus ir komunikuoti tarpusavyje;
 • Pagal Jūsų poreikius pritaikomas kėdžių išdėstymas – nėra jokio griežto plano, kur būtinai turi stovėti kiekviena kėdė;
 • Nėra aštrių kampų – puikiai tinka šeimai su mažais vaikais;
 • Universalūs – galite ne tik pietauti prie stalo, bet ir patogiai žaisti stalo žaidimus;
 • Taupote vietą – lengvai paslėpkite kėdes po stalu.
 • Prailginimo funkcija – kai kurie apvalūs stalai gali būti išskleisti.

 

Stalų stalviršiai

Išsirinkti tinkamiausią stalviršio medžiagą yra vienas iš svarbiausių aspektų, ką turėtumėte apsvarstyti prieš įsigydami apvalų valgomąjį stalą. 

Stiklo keramikos apvalūs valgomojo stalai

Stiklo keramikos stalai yra itin patvarūs ir kokybiški. Jie atrodo itin prabangiai ir yra patikimi bei ilgaamžiai. Stiklo keramikos stalviršiai nereikalauja daug priežiūros. Jie pasižymi praktiškumu dėl atsparumo įbrėžimams, šilumai, drėgmei, užtikrinant ilgalaikį ir švarų paviršių jūsų namuose. Taip pat – tik pažvelkite į spalvų įvairovę!

Mediniai apvalūs valgomojo stalai – MDF + natūrali ažuolo faneruotė

Šie stalviršiai gaminami iš natūralaus medžio pluošto ir papildomų jį rišančių medžiagų, dar kitaip vadinamų medienos plaušų plokštėmis (MDF).  5 cm storio MDF plokštės stalviršis yra padengiamas natūralaus ąžuolo faneruote. Tuomet dažomas vienspalviais matiniais arba blizgiais dažais, tam kad būtų ilgaamžiškesnis; praktiškesnis ir modernesnis.

MDF + natūralios ažuolo faneruotės apvalus valgomasis stalas:

Mediniai apvalūs valgomojo stalai – ąžuolo medienos faneruotė

Natūralios medienos lukštu faneruoti valgomojo stalai atrodo originaliai, natūraliai ir yra patvarūs. Iš kitų stalviršių išsiskiria unikaliu medienos raštu. 

Natūralios ąžuolo faneruotės apvalus valgomasis stalas:

Mediniai apvalūs valgomojo stalai – LMDP medžio imitacija

Laminuotos medienos drožlių plokštės (LMDP) stalviršiai yra gaminami iš medžio drožlių plokščių, kurios iš abiejų pusių yra padengtos laminatu. Laminato danga užtikrina atsparumą drėgmei, aukštai temperatūrai ar įbrėžimams. Stalviršį lengva prižiūrėti ir valyti. Tokie stalai puikiai tiks visiems ieškantiems gero kokybės, grožio ir kainos santykio. 

LMDP medžio imitacijos apvalus valgomasis stalas:

Apvalūs ištiesiami stalai

Išskleidžiami apvalūs valgomojo stalai su „Book“ sistema

Dėl stale įmontuotų automatinių bėgių, traukiant vieną stalviršio pusę, į šonus vienu metu pasislenka abi pusės. Tuomet pasirodo sulenktas prailginimo mechanizmas, ant kurio pritvirtinta rankena. Imant už rankenos iškeliamas mechanizmas, kurį bekeliant papildomi stalo elementai išsilanksto ir užpildo atvirą stalviršio erdvę. Norėdami stalą grąžinti į pirminę padėtį, nuimkite prailginimo elementus, įstatykite į stale esančią specialią dėtuvę ir suglauskite abi stalviršio puses. 

Apvalūs valgomieji stalai su „Book“ sistema:

Išskleidžiami apvalūs valgomojo stalai su „Insert“ sistema

Su „Insert“ prailginimo sistema traukiant vieną stalviršio pusę į išorę, kita pusė traukiasi taip pat (automatiniai bėgeliai). Išimkite prailginimo elementus iš stale esančios dėtuvės ir įstatykite į reikiamą poziciją. 

Kai kurie apvalūs stalai neturi šios dėtuvės ir tokiu atveju elementus reikėtų laikyti kitoje vietoje, kaip spinta ar sandėliukas. 

Norėdami stalą grąžinti į pirminę padėtį, nuimkite prailginimo elementus, įstatykite į stale esančią specialią dėtuvę arba kitą saugyklą (jei dėtuvės nėra) ir suglauskite abi stalviršio puses. 

Apvalūs valgomieji stalai su „Insert“ sistema:

Virtuvės stalai

Jeigu turite pakankamai vietos ir įsirengiate “valgomąją” zoną virtuvėje, tuomet apvalus stalas turi keletą privalumų, kuriuos verta apsvarstyti. 

Visų pirma, Apvalus virtuvinis stalas gali susodinti tiek lyginį, tiek nelyginį skaičių žmonių ir padengtas stalas visada atrodys proporcingai. Įsivaizduokite kaip padengtumėte stalą dviems, trims, keturiems ar penkiems žmonėms. Visada visi žmonės matys vieni kitus ir nebus atvejų, kai vienas sėdi iš galo (galioja penkiems žmonėms) arba kai būnate trise prie stačiakampio ir Vienas žmogus žiūri į tuščią erdvę. 

Taip pat apvalus virtuvės stalas maksimaliai išnaudoja ribotą erdvę. Jis  atrodo mažiau masyvūs ir pritraukia mažiau dėmesio nei didesni stačiakampiai stalai.

Kaip prie apvalaus valgomojo stalo priderinti kėdes?

Žinoma, prie valgomojo stalo būtinos ir valgomojo kėdės! 

Pagrindiniai kriterijai prieš renkantis kėdes:

 • Vienai sėdimai vietai palikite 60-80 cm erdvę, priklausomai nuo to, ar norite jaukesnės, ar intymesnės erdvės;
 • Tarp kėdės ir stalviršio palikite mažiausiai 20 cm tarpą;
 • Tarp kėdžių turėtų būti ne didesnis kaip 30 cm tarpas;
 • Prie standartinio aukščio stalo (71-76 cm), idealiai tinka kėdės, kurių aukštis 40-50 cm;

Nepamirškite, kad sėdėdami turėtumėte atsižvelgti į komforto lygį ir mėgautis maistu, o ne galvoti apie tai kaip kiekvieną kartą alkūnėmis trukdysite kaimynui. Neperpildykite savo stalo erdvės ir palikite pakankamai vietos judėti žmonėms.

Juodasis Alksnis siūlo gan platų valgomojo kėdžių pasirinkimą. Prie apvalių valgomojo stalų geriausiai tiks kėdės su apvalia nugarėle. Tokia kėdės forma atrodys gražiausiai, nes stalo forma perkeliama į kėdžių formą, kad būtų sukurta baldų harmonija, jauki ir miela aplinka.

Apvalaus valgomojo stalo kaina

Apvalaus valgomojo stalo kaina priklauso nuo stalviršio dizaino, dydžio ir stalo mechanizmo – su “ištiesiama“ funkcija ar be. 

Apvalus stalas be prailginimo kainuoja nuo 390 eur iki 599 eur.

Dideli, modernūs ir prabangūs prailginami stalai gali kainuoti nuo 450 eur iki 1000 eur.

Juodasis Alksnis išpardavimas!

Apvalūs valgomojo stalai su akcija parduodami Juodasis Alksnis išpardavimo sekcijoje. Čia galite rasti aukštos kokybės, naujų apvalių stalų pigiau. 

Taip pat išpardavimo sekcijoje dažnai būna ir kitų baldų svetainei ir miegamajam. Tad pasidairę baldų išpardavime, galėsite įsikurti ar atsinaujinti savo erdvę moderniais baldais už puikią kainą. 

Reikalinga pagalba renkantis?

Suprantame, kad renkantis prabangų virtuvės ir valgomojo stalą gali kilti daugybė klausimų, tad maloniai jus pakonsultuosime telefonu +370 66379300, el. paštu: [email protected] arba gyvai mūsų salone Kaune, adresu Palemono g. 7D.

Svarbu paminėti, kad valgomojo ar virtuviniai stalai ir kėdės pagal užsakymą nėra gaminami, todėl tikimės, kad rasite sau tinkamus baldus mūsų plačiame kataloge. 

Raskite savo idealų apvalų valgomojo stalą jau šiandien!