Reikia papildomų sėdimų vietų ypatingoms progoms?

Ištiesiami valgomojo stalai yra puikus sprendimas didelėms šeimoms ir mėgstantiems didesnius žmonių susibūrimus. Keturių žmonių sėdimą vietą akimirksniu paverskite šešių ar net aštuonių vietų erdve! 

Kada būtinas prailginamas valgomojo stalas?

Išskleidžiamas valgomojo stalas yra neatsiejamas didelėms šeimoms ar giminėms. Kuomet per šventes ar kitus susitikimus reikia susodinti arti dešimt ar keliolika žmonių, o kasdieną tokio milžiniško stalo laikyti nesinori, prailginamas stalas yra tiesiog tobulas pasirinkimas. 

Ar jums reikalingas prailginamas stalas?

TAIP, jeigu:

 • Jūs reguliariai pramogaujate ir inicijuojate šventes;
 • Turite daug draugų ir mėgstate susibūrimus;
 • Jūs turite pakankamai vietos pilnai išskleistam stalui;
 • Jūs ieškote lankstaus sėdėjimo išdėstymo.

DAR VERTA PAGALVOTI, jeigu:

 • Jums trūksta vietos paprastam stalui;
 • Jei neturite, kur panaudoti ar laikyti papildomų dėdžių, kai stalas nėra ištiestas;
 • Jums nereikia papildomų sėdimų vietų;
 • Jūs nemėgstate susibūrimų ir didelių švenčių;

Ištiesiamo valgomojo stalo privalumai:

 1. Taupote vietą – tai puikus sprendimas, jei gyvenate mažesniame bute, studijos tipo apartamentuose arba namuose su ribota valgomojo zona;
 2. Universalu – mažas valgomojo stalas virsta į plačią darbo vietą, kur vaikai gali naudoti kaip rašomąjį stalą;
 3. Idealiai tinka šventėms – artėjant ypatingoms progoms patogiai susodinkite prie stalo kaip įmanoma daugiau žmonių;
 4. Taupote pinigus – Jums nebereikia galvoti apie kelių skirtingų dydžių stalų įsigijimą, užtenka tik vieno;
 5. Kokybė – patvarus ištiesiamas valgomasis stalas niekada nepraras savo vertės, jei ateityje planuosite jį parduoti ar nuomoti savo gyvenamąją vietą;
 6. Patogu naudoti – šiuolaikiniai mechanizmai yra labai paprasti ir patogūs, viskas sukurta tam, kad galėtumėte be didelių pastangų akimirksniu padidinti stalą;
 7. Puikiai tinka šeimai – jei planuojate šeimos pagausėjimą, ištiesiamas stalas yra puikus pasirinkimas
 8. Gražus dizainas – Svetainės stalai yra suprojektuoti taip, kad kartu su prailginimo mechanizmu išlaiko vientisą ir stilingą išvaizdą. 

Susipažinkite su išskleidimo būdais!

„UP“ būdu išskleidžiamas valgomojo stalas  

Stačiakampio formos staluose naudojame prailginimo būdą „UP“. Stalviršis gali būti itin lengvai prailginamas iš vienos arba iš abiejų stalviršio galų ištraukiant prailginimo elementus, esančius po stalviršiu bei pakeliant juos ir užfiksuojant. 

Išskleidžiamas valgomojo stalas – „Book“ sistema

Ypač lengva naudotis „Book“ stalo prailginimo sistema. Dėka sumontuotų automatinių bėgelių traukiant vieną stalviršio pusę į išorę, į šonus prasislenka abi stalviršio pusės, o stalo prailginimui lieka lengvai išlenkti iš vidinio dėklo prailginamąjį elementą. Šiam mechanizmui panaudojus inovatyvius automatinius bėgelius stalviršį prailginti ir suglausti galima itin lengvai. 

Išskleidžiamas valgomojo stalas – „Insert“ sistema

„Insert“ prailginimo sistema veikia kada traukiame į išorę vieną stalviršio pusę tačiau dėka automatinių bėgelių automatiškai į šonus prasislenka ir kita stalviršio pusė, o prailginamus elementus išimame iš dėtuvės ir įstatome į paruoštas vietas. 

Skirtingi ištraukiami valgomojo stalai: Kaipgi išsirinkti tinkamą?

Kai jau tvirtai nuspręsite, kad norite valgomojo stalo transformerio – susipažinkite, kas jūsų laukia renkantis.

Reikalinga daugiau erdvės, nei manote

Norėdami pasirinkti tinkamiausią ištraukiamą valgomojo stalą savo namams, pirmiausia suskaičiuokite apytikslį papildomų vietų skaičių. Tuomet atkreipkite dėmesį, kad jums reikės apsvarstyti erdvę, kad:

 1. žmonės galėtų lengvai judėti savo vietose arba aplink stalą (nesitrankytų alkūnėmis);
 2. galėtumėte be jokių trikdžių aptarnauti savo svečius;

Kokia bus stalviršio medžiaga?

Pasirinkite patvarią medžiagą, atitinkančią jūsų dabartinį buto/namo dizainą, stilių ir gyvenimo būdą. Galite rinktis iš keraminių, stiklo keramikos ir natūralios medienos faneruotės ir medienos plokštės stalviršių. 

Valgomojo stalo forma

Išskleidžiamas apvalus stalas, kaip ir ovalus, puikiai tiks norint sukurti draugiškesnį pojūtį, nes visi svečiai matys vienas kitą. O stačiakampiai dideli valgomojo stalai yra įprasti oficialioms vakarienėms ir ypatingoms progoms.

Daugiau apie stalviršo medžiagas ir formų įvairovę skaitykite straipsnyje “Valgomojo stalai: kaip išsirinkti tobulą ilgam?”

Kur laikyti stalo prailginimo elementus?

Jei stalo prailginimo elementai neturi tam skirtos vietos, galima juos pakišti po sofa arba lovos daiktadėžėse. Stalo dalys neužima daug vietos.

Jei nerimaujate, kad kitą kartą bus sunku įstatyti valgomojo stalo elementus ir tinkamai juos sulygiuoti, galime užtikrinti, kad jie specialiai sukurti taip, kad neturėtumėte jokių problemų. 

 

Laikas priderinti prie valgomojo stalo ir kėdes!

Kai nuspręsite, kokį valgomojo stalą ketinate įsigyti, kitas žingsnis bus apsvarstyti, kokias kėdes planuojate priderinti. Dažniausiai reikiamas kėdžių kiekis būna nurodytas perkamo stalo dokumentuose, tačiau įsigijus ištiesiamą stalą, verta atsižvelgti į didesnį kėdžių skaičių. 

Įsitikinkite, kad turėsite pakankamai vietos keliams ir galėsite sukryžiuoti kojas po stalu. Taip pat atsižvelkite į kėdžių medžiagą ir paminkštinimą, kad užtikrintumėte, jog jos būtų patogios, ypač jei planuojate ilgesnius susibūrimus prie stalo.

Jei Jūsų įsigytas stalas su metalo apdaila, derinkite stalo ir kėdžių kojas. Taip akimirksniu sujungsite visą valgomojo komplektą į vieną konceptą.

PATARIMAS: stalas su plonesnėmis kojomis arba kai kojos yra kampuose, padės lengviau „įspausti“ papildomą kėdę. Taip pat užtikrinkite, kad stalo aukštis atitiktų jūsų kėdžių aukštį.

Išskleidžiamas apvalus stalas su kėdėmis

Išskleidžiamas apvalus stalas derės su kėdėmis apvalia nugarėle. Tokia kėdės forma atrodys gražiausiai, nes stalo forma perkeliama į kėdžių formą, kad būtų sukurta baldų harmonija, jauki ir miela aplinka.

Prie ištiesiamo stalo puikiai dera tokios kėdės, kurias galite panaudoti ir kitose erdvėse (ofisuose, svetainėse, įeinamose spintose), kol virtuvės stalas nebūna padidintas.

Ištiesiamo valgomo stalo kaina

Valgomojo stalo kaina priklauso nuo stalviršio dizaino ir ar su ištiesiamu mechanizmu.

Ištiesiamas stalas kainuoja nuo 390 eur. 

Mažesni virtuviniai stalai kainuoja tik nuo 390 eur. Dideli ir modernūs virtuvės stalai gali kainuoti nuo 590 eur ir daugiau.

Reikalingas kokybiškas ištiesiamas stalas? Susisiekite.

Suprantame, kad renkantis prabangų virtuvės ir valgomojo stalą gali kilti daugybė klausimų, tad maloniai jus pakonsultuosime telefonu +370 66379300, el. paštu: [email protected] arba gyvai mūsų salone Kaune, adresu Palemono g. 7D.

Svarbu paminėti, kad virtuviniai stalai ir kėdės pagal užsakymą nėra gaminami, todėl tikimės, kad rasite sau tinkamus baldus mūsų plačiame kataloge. 

Investavę į vieną ištiesiamą stalą nebenorėsite grįžti prie tradicinių stalų!