Valgomojo kėdės

Interjere svarbi kiekviena detalė: sienų spalva, baldų pasirinkimas, jų išdėstymas, apšvietimas ir dekoras. Valgomojo kėdės – viena iš detalių, kuriai reikia skirti pakankamai dėmesio.

Kviečiame peržiūrėti Juodasis Alksnis “Valgomojo kėdžių” pasiūla, kurioje rasite įvairiausių stilių kėdžių, dengtų natūralia oda arba prabangiu gobelenu. Kokybiškos kėdės yra gabenamos iš Italijos arba gaminamos meistrų Lietuvoje.

Kėdžių pasirinkimas ir derinimas interjere dažnai tampa nemenku iššūkiu. Tad dalinamės patarimais ir įžvalgomis, kad ši užduotis “nesuvalgytų” per daug jūsų laiko ir jėgų.

Laužome mitus! Stalo ir kėdžių komplektai – nebėra būtinybė 

Stalas ir kėdės

Dažnas galvoja, kad stalas ir kėdės turi būti iš vienodo komplekto ir būtinai vienodo tipo. Paneigiame šį mitą. Praktiškai kiekvienas gali sukurti stilingą, unikalų ir patrauklų valgomojo interjerą, derinant skirtingus stilius, spalvas ir formas tarp stalo ir kėdžių.

Yra daugybė pavyzdžių, kaip stalo ir kėdžių komplektai gaunasi puikiai suderinti iš pavienių baldų. Susidomėjote? Toliau straipsnyje kalbėsime apie kėdžių derinimo būdus. 

Eksperimentuokite ar pasitarkite apie derinius baldų salone

Kombinuodami skirtingus elementus galite sukurti išskirtinį ir patrauklų valgomąjį, kuris atitiks jūsų poreikius ir lūkesčius. Interjero dizaineriai dažnai eksperimentuoja su spalvomis, formomis ir tekstūromis.

Tad nesijaudinkite dėl to, ar jums patinkančios minkštos valgomojo kėdės ir stalas yra iš to paties komplekto. Verčiau leiskite sau būti kūrybingiems ir eksperimentuoti su interjero elementais. Visada galite pasiteirauti personalo Juodasis Alksnis baldų salone apie populiarius derinius ar jums patinkančius svetainės baldus.

Valgomojo kėdės ir derinimo būdai

Valgomojo kėdžių derinimas yra kūrybinis procesas, kuris leidžia sukurti unikalų valgomąjį interjerą. Štai keletas būdų, kaip galite derinti valgomojo kėdes:

1 – Skirtingas dizainas, vienodos spalvos.

Minkštos valgomojo kėdės

Skirtingo dizaino, tačiau vienodų spalvų valgomojo kėdės dera tarpusavyje ir sukuria netradicinį bei kitonišką vaizdą. Renkantis valgomojo stalą ir kėdes galite rinktis skirtingą dizainą, bet neapsiriksite išsirinkę vienodų spalvų baldus. 

Panašus dizainas, skirtingos spalvos

Minkštos valgomojo kėdės

Galite pasirinkti kėdes skirtingomis spalvomis, kad sukurtumėte ryšį arba pabrėžtumėte tam tikrą spalvų paletę valgomojo kambario dekore. Pavyzdžiui, trijų ar keturių skirtingų spalvų kėdės gali atrodyti puikiai, jei jos harmoningai dera su valgomojo stalu arba likusio interjero spalvomis. 

Derinimas pagal interjero stilių

Minkštos valgomojo kėdės

Išsirinkite vieną stilių, o toliau leiskite pasireikšti vaizduotei. Norite skandinaviško stiliaus? Rinkitės skandinaviškų atspalvių ar net skirtingų spalvų ir dizainų kėdes. Svarbu – vieno stiliaus. 

4 – Medžiagų derinimas

Minkštos valgomojo kėdės

Įsigijote medinį stalą? Medinės valgomojo kėdės visada derinsis! Tačiau galite ties tuom neapsistoti. Eksperimentuokite su skirtingomis medžiagomis ir tekstūromis. Kėdės su skirtingais medžiagų apdailos variantais, tokiomis kaip oda, audinys, medis ar metalas, gali suteikti valgomojo kambariui įvairovės ir tekstūros kontrasto.

5 – Teminė dekoracija

Minkštos valgomojo kėdės

Jei turite teminį valgomąjį interjerą, galite derinti kėdes, atitinkančias jūsų temą. Pavyzdžiui, jūrų temos minkštos valgomojo kėdės puikiai tiks prie jūrinių akcentų ir dekoracijų. Taip pat galite kurti bohemišką ar kitą temą svetainėje.

Svarbu prisiminti, kad derinant skirtingas kėdes, svarbu laikytis tam tikrų dizaino principų, tokiais kaip proporcingumas ir balansas, kad išvengtumėte pernelyg chaotiško arba nesuderinto vaizdo.

Spalvos svarba derinime ir poveikis emocijoms – kaip tai susiję?

Mokslininkai yra ištyrę, kad spalvos veikia mūsų psichinę ir emocinę savijautą, nors tai gali labai priklausyti nuo individo asmenybės, kultūros ir patirties. Visvien – namai yra vieta, į kurią grįžtama kiekvieną dieną, todėl tinkamomis interjero spalvomis pasirūpinti būtina!

Štai keletas spalvų ir jų potencialaus psichologinio/emocinio poveikio aspektų:

Raudona yra dažnai siejama su aistringumu, energija ir stipriais jausmais. Ji gali padidinti aktyvumą ir apetitą, todėl daugelis restoranų naudoja raudonas atspalvius interjere. Tačiau tai taip pat gali sukelti įtampą ir padidinti nervinę jaudulį kai kuriems žmonėms.

Mėlyna yra raminanti spalva, kuris gali padėti sumažinti stresą ir sukelti harmonijos jausmą. Tai gali būti puiki spalva valgomajame, nes ji skatina ramybę ir malonumą valgant.

Žali atspalviai yra iš gamtos ir gali suteikti šviežumo jausmą. Natūraliai gamtoje žmogus atsipalaiduoja, pasikrauna, tad ši spalva gali padėti nusiraminti. Ji dažnai siejama su sveikata ir ekologija. 

Juoda dažnai siejama su elegancija ir prabanga, bet ji taip pat gali kelti įtampą arba būti susijusi su tamsumu. Ji gali būti puiki spalva moderniam, rafinuotam valgomajam, bet reikia ją naudoti atsargiai, kad neperdaug aptamsintumėt nuotaiką.

Svarbu pabrėžti, kad spalvų psichologinis poveikis gali labai skirtis individualiai. Be to, spalvų poveikis gali būti subtilus ir dažnai priklauso nuo to, kaip spalvos yra derinamos ir naudojamos interjere.

„Juodasis alksnis“ prekiauja skirtingų spalvų kėdėmis, kurios pasižymi kokybe ir estetika. Odinės valgomojo kėdės bei gobelenu aptrauktos, turi bene didžiausią spalvų bei rūšių pasirinkimą Lietuvoje. 

Papildomi patarimai, padėsiantys išsirinkti valgomojo kėdes

Ar ir jums valgomojo kėdžių suderinimas atrodo kaip sunkoka užduotis? Nusiraminkite, jūs ne vieni! Dalinamės patarimais, kurie bus naudingi:

Pirma, pasirinkite stalą atitinkantį savo interjero stilių

Stalą vertėtų rinktis pagal konkrečius apskaičiuotus matmenis ir pagal paskirtį, apgalvojus, kam jis bus naudojamas (tik valgyti, dirbti, pramogoms ir pan.) Norint, kad valgomojo kėdės derėtų atsižvelkite į stalo stilių, stalviršį ir paskirtį.  

Antra, derinkite stalo ir valgomojo kėdės aukštį 

Valgomojo kėdes patariama suderinti su stalo aukščiu. Patikrinkite, ar kėdės gražiai telpa po stalu ir ar valgant bus užtikrintas reikalingas 25–30 cm. atstumas nuo stalo.

Trečia, žinokite – patogumas yra raktas į puikų pirkinį

Taip, valgomojo kėdė turi atrodyti išskirtinai, tačiau prioritetas turi būti komfortas. Minkštos valgomojo kėdės taps tinkamiausiu pasirinkimu, nes sėdėdami jausitės patogiai nepriklausimai nuo išsėdėto laiko.

Ketvirta, nepamirškite kontrasto tarp baldų komplekto ir viso interjero

Ši taisyklė yra ypatingai svarbi. Valgomojo stalo ir kėdžių komplektas prideda dinamikos ir įdomumo jūsų svetainėje bei leidžia išreikšti savo asmeninį skonį ir stilių. Nederinkite sienų ar grindų spalvos su valgomojo baldais, kad vaizdas netaptų monotoniškas. 

Penkta, būkite kūrybiški

Vienoje stalo pusėje galite statyti kėdes, o kitame – suoliuką. Taip valgomasis atrodys ne tik įdomiai, bet ir tvarkingai, sutalpinsite daugiau svečių. Jeigu jūsų palangės yra plačios, ilgos ir žemos, galite įsikurti valgomojo stalą prie palangės, ją paversdami jaukia sėdima vieta su paminkštinimu ir pagalvėmis.

Valgomojo kėdės internetu

Valgomojo kėdės internetu

Kėdės internetu yra pats paprasčiausias būdas užsisakyti švelnaus audinio ar odines valgomojo kėdes. Pasirinkite patinkančias prekes, įsidėkite jas į pirkinių maišelį ir patogiai apmokėkite. 

O jeigu norite pasitarti su baldininkais dėl stiliaus, medžiagų, priežiūros ypatumų ar kitų klausimų – drąsiai skambinkite numeriu +37066379300 arba apsilankykite baldų salone Kaune, adresu Palemono g. 7D.