KĄ IŠ TIKRŲJŲ TURĖTUME VADINTI EKOLOGINE ODA?

Ar žinojote, kad ekologinė oda iš tikro yra natūrali oda? Tačiau dažnai terminas ekologinė oda painiojamas su bendro neturinčia padirbta oda- sintetiniu produktu, pagamintu iš polimerų, kitaip tariant, plastikų. Terminas „ekologinė oda“ iš tikrųjų apibūdina natūralią odą, kuri apdorojama ir rauginama taip, kad būtų daromas kuo mažesnis poveikis aplinkai. Tai naujas standartas, kuriuo siekiama naudoti mažiau gamtą teršiančių medžiagų. Tik natūrali oda, atitinkanti UNI 11427: 2011 normų apibrėžtas odos išdirbio charakteristikas (mažas poveikis aplinkai), gali būti vadinami ekologine oda.

Neteisingą supratimą  lemia tai, kad rinkoje kai kas (kai kurie operatoriai) klaidinamai vartoja ekologinės odos terminą. To priežastys greičiau ekonominės, bet jokiu būdu ne ekologinės. Rinkoje šis neteisingas apibūdinimas sklando mažiausiai 15metų ir gaila, kad tai jau tapo norma. Tuo tarpu priešingai nei dažnai manoma, tikroji ekologinė oda yra vertingas, ypač griežtos išdirbimo technologijos rezultatas, ir paprastai būna brangesnė, nei oda rauginta tradiciniais metodais.

Saugokitės tų, kurie siūlo Jums pigius odinius gaminius prisidengę ekoodos sąvoka! Tai gali būti nieko daugiau kaip grynas plastikas, taigi pagalvokime, kaip dirbtiniame plastike gali būti odos o dar ir ekologijos? Eko odos aptraukti baldai kainuotų tikrai brangiai, ir kažin, ar mūsų rinkoje eko oda aptrauktais baldais apskritai prekiaujama, nebent tik labai prabangiuose salonuose. Keletas panašių palyginimų: Drožlių plokštės juk nevadiname ekologine mediena, nors joje be klijų didelę dalį sudaro medienos drožlės. Taip pat ir ekologinis maistas šiukštu nėra tas pats, kas būtų dirbtinis, pagamintas staklėmis fabrike, tai visų pirma yra geras maistas, išaugintas natūraliomis sąlygomis ar naudojant mažiau trąšų, kas ir atitinka pavadinimo „eko“ esmę. Na, o dermatiną, pagamintą iš plastikų įsigudrinta melagingai vadinti eko oda, dirbtine oda, arba tiesiog- oda. Taip yra todėl, kad natūralios odos gaminiais dėl aukštesnės kainos neprekiaujantis pardavėjas vistik nori geriau parduoti savo gaminį, o pirkėjas nori nusipirkti pigiau, todėl ir “atsirado kompromisas” abiems: vienas parduoda, o kito – ir piniginei švelniau, ir ausiai malonu girdėti,juk ne tik „oda“, tai reiškia gerai valysis ir ilgai tarnaus, bet dar ir „eko“…

 Atliekamas minkštųjų baldų atnaujinimas- odos ar gobeleno persiuvimas ir pakeitimas, pilnas baldo restauravimas ar dalinis remontas.