Kadangi valgomojo ar virtuvės stalai yra perkami ne kiekvieną dieną, o tik kas 5-10 metų, itin svarbu įsivertinti koks stalas geriausiai atitiks visus Jūsų keliamus reikalavimus.
Ar žinote, koks yra optimalus tarpas tarp kėdžių, kad svečiai galėtų lengvai atsisėsti prie stalo? Ar jau nusprendėte koks stalviršis: keraminis, medžio feneruotės, imitacijos ar dažytas, Jus labiausiai domina? Ar spėjote apmąstyti skirtingų stalo formų privalumus?
Visa tai ir dar daugiau papasakosime šiame straipsnyje, kad galėtumėte išsirinkti stalą, kuris puikiai tiks Jūsų erdvėje, atitiks biudžetą ir tarnaus daugelį metų.
Kokie yra pagrindiniai kriterijai renkantis valgomojo stalą?
Kai reikia pasirinkti tinkamą valgomojo stalą savo namams, įsivertinkite:
- Stalo paskirtį;
- Dažniausiai pietaujančių žmonių skaičių bei galimą svečių skaičių šventėms;
- Erdvės dydį;
- Stalo išmatavimus: ilgį, plotį, aukštį;
- Stalo formą;
- Stalo stalviršį;
- Stalo kainą.
Pirmas klausimas Jums: Kiek žmonių valgo prie stalo?
Pirmas dalykas, į kurį atsižvelkitei renkantis valgomojo stalą – kiek žmonių prie jo sėdės kasdien.
Taip pat verta pagalvoti, ar ateinančius, sakykim, dešimt metų planuojate rengti didesnes šventes (Velykas, Kalėdas, gimtadienius, kitus susibūrimus) ir kiek tuomet svečių norėsite sutalpinti.
- 2-4 vietos: kadangi prie dviviečių stalų gali sėdėti iki keturių asmenų, tai idealus sprendimas, jei svetainėje nedaug vietos.
- 4–6 vietos: puikus pasirinkimas, jei turite didesnę šeimą ar planuojate pasikviesti pora draugų vakarienei.
- 6-8 vietos: tikra investicija! Valgomojo stalas tampa pagrindiniu jūsų svetainės elementu ir visada turėsite vietos svečiams;
- 10 ir daugiau: tokio dydžio valgomasis stalas tiks, jei turite didelę šeimą arba reguliariai rengiate vakarienes, šventes ar stalo žaidimų vakarus savo namuose.
Neperpildykite savo stalo ir palikite pakankamai vietos žmonėms judėti. Kad kaimynai nesidaužytų alkūnėmis, kiekvienam žmogui prie stalo skirkite po 70 cm pločio vietos.
Kaip tinkamai išmatuoti erdvės dydį?
Dažniausiai norime kuo efektyviau išnaudoti erdvę. Kad galėtumėte tiksliai įsivertinti, koks Jūsų erdvės dydis, atsižvelkite į pora aspektų:
- Nepasiduokite pagundai įsigyti patį didžiausią stalą koks tik gali tilpti, kad tik maksimaliai užpildytumėte erdvę;
- Kad svečiai galėtų patogiai atsisėsti prie stalo, liktų pakankamai vietos praeiti ir galėtumėte pasiekti visus reikiamus baldus be jokių trikdžių, palikite bent 90 cm atstumą iš visų stalo pusių.
Kaip apskaičiuoti stalo dydį Jūsų erdvei? – Trys lengvi žingsniai.
Jei įsigysite per didelį stalą, gali atrodyti, kad Jūsų kambarys yra mažas. O per mažas stalas sukuria nesubalansuoto kambario vaizdą.
Norėdami apskaičiuoti savo erdvei tinkamiausio dydžio valgomojo stalą:
- Nustatykite tikslią vietą, kurioje statysite stalą.
Sukurkite stalo kontūrą naudodami matavimo juostą, lipnią juostelę, kelias knygas ar net paklodę. Būkite kūrybingi! Tai suteiks jums daug aiškesnį vaizdą, kiek vietos užims stalas ir ar toks dydis tinka Jūsų pasirinktoje erdvėje.
- Išmatuokite šios erdvės ilgį ir plotį.
Atimkite 180 cm nuo erdvės ilgio ir pločio, nes tai užtikrins, kad kiekvienoje pusėje bus bent po 90 cm laisvos vietos, kad kėdes būtų galima lengvai ištraukti ir liktų pakankamai vietos žmonėms praeiti. Jei norite daugiau vietos aplink valgomojo stalą, galite atimti 200 cm nuo ilgio ir pločio;
- Jūsų likę skaičiai parodys valgomojo stalo ilgį ir plotį, kurį galite įsigyti.
Pavyzdys: jei jūsų valgomojo erdvė yra 400 cm ilgio ir 300 cm pločio, didžiausias galimas valgomojo stalas bus 220 cm ilgio ir 120 cm pločio, jei norite palikti 90 cm laisvą erdvę.
Kokio aukščio turėtų būti valgomojo stalas?
Įprastai valgomojo stalų aukštis yra 71-76 cm (nuo stalviršio iki grindų). Turėkite tai omenyje, jei planuojate dekoracijas ar apšvietimą, kuris bus ant stalo arba virš jo.
Valgomojo stalo forma: stačiakampis, kvadratas, ovalus ar apvalus?
Stačiakampis valgomojo stalas
Tai pati populiariausia stalo forma, dėl to galite rasti daugiausiai skirtingų stilių ir dydžių variantų. Stačiakampis stalas geriausiai tinka pailgose ar siaurose erdvėse. Galite susodinti daug svečių ir dažnai ant stalo lieka vietos dekorui.
Kvadrato formos valgomojo stalas
Puikiai tiks keturių asmenų ar mažesnei šeimai. Tokios formos stalas yra idealus pasirinkimas kvadratiniuose kambariuose. Kvadrato forma suartina žmones, nes visi yra vienodu atstumu vienas nuo kito.
Stalo privalumas – galite sujungti du ar daugiau kvadratinių stalų, kad sukurtumėte didesnį vientisą stalą. O jei planuojate prie tokios formos stalo susodinti daugiau nei 8 žmones, jums geriausiai tiks išskleidžiams valgomojo stalas.
Ovalo formos valgomojo stalas
Tai daug elegantiškesnis ir subtilesnis stačiakampis stalas suapvalintais kampais – skirtas maksimaliai išnaudoti kambario plotą, tačiau sukurti iliuziją, jog kambaryje užima mažiau vietos.
Apvalus valgomojo stalas
Apvalūs valgomojo stalai iš karto sukuria švelnesnę aplinką vien dėl savo aptakios formos. Jis puikiai atrodo bet kokios formos kambaryje ir tinka mažiems susibūrimams, romantiškai porai ar šeimai su mažais vaikais, nes neturi aštrių kampų.
Didžiausias apvalaus stalo privalumas – visi sėdintys prie stalo gali matyti vieni kitus ir lengvai bendrauti. Išskleidžiamas apvalus stalas gali apsunkinti maisto pasiekimą stalo viduryje, tačiau taip ugdoma bendrystė.
Valgomojo stalo stalviršiai: susipažinkite su medžiagų įvairove!
Išsirinkti medžiagą valgomojo stalviršiui ne visada lengva. Tai turėtų būti balansas tarp kainos, priežiūros ypatumų ir jūsų namų stiliaus. Susipažinkite su skirtingais stalviršiais:
Keraminiai valgomojo stalai
Keraminiai stalviršiai atrodo kaip akmuo. Jie ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi, atsparūs braižymuisi, drėgmei ir UV spinduliams. Keraminis stalas gali suteikti prašmatnumo jausmą valgomajame.
Stiklo keramikos valgomojo stalai
Stiklo keramikos stalas – kai viršuje keramikos sluoksnis, o apačioje priklijuotas stiklas. Jie atrodo prašmatniai, prabangiai ir yra itin patvarūs. Baltos spalvos stiklo keramika kambaryje sukuria šviesos, jaukumo ir elegantiškumo įspūdį. Taip pat galite įsigyti juodos, pilkos spalvos ir marmuro imitacijos valgomojo stalus, kurie yra universaliausi ir populiariausi pasirinkimai.
Stiklo keramikos paviršius nereikalauja daug priežiūros, neįgeria skysčių, yra atsparus karščiui ir rūgštims, tad tai itin kokybiškas ir patikimas pasirinkimas.
Medinis valgomojo stalas: natūralios medienos faneruotė
Natūraliu medienos lukštu faneruoti dideli valgomojo stalai išsiskiria unikaliu medienos raštu. Valgomojo stalai yra originalūs, išskirtiniai ir patvarūs.
Medinis valgomojo stalas: MDF dažyti stalviršiai
Vidutinio tankio medienos plaušų plokštės stalviršiai (MDF) yra gaminami iš natūralaus medžio pluošto ir papildomų rišančių medžiagų. Populiariausias MDF plokštės stalviršių padengimo būdas – dažymas vienspalviais matiniais arba blizgiais lygiais dažais, taip padidinant stalo tarnavimo laiką, suteiktų jam praktiškumo ir modernumo.
Medinis valgomojo stalas: LMDP medžio imitacijos
Laminuotos medienos drožlių plokštės (LMDP) stalviršiai yra gaminami iš medžio drožlių plokščių, kurios yra padengtos laminatu iš abiejų pusių. Laminato danga užtikrina atsparumą drėgmei, aukštesnei temperatūrai ar įbrėžimams, jį lengva prižiūrėti. Tokie stalai puikiai tiks visiems ieškantiems gero kokybės, grožio ir kainos santykio.
Kaip prie valgomojo stalo priderinti kėdes?
Žinoma, valgomojo stalas neapsieina be valgomojo kėdžių! Stalo aprašyme dažniausiai yra nurodyta, kiek žmonių gali prie jo tilpti. Taip pat atsižvelkite renkantis kėdes:
- Patikrinkite svarstomų kėdžių plotą: vienai vietai palikite 60-80 cm, priklausomai nuo to, ar norite jaukesnės, ar intymesnės erdvės;
- Tarp kėdės porankių ir stalviršio palikite mažiausiai 20 cm tarpą;
- Tarp kėdžių turėtų būti ne didesnis kaip 30 cm tarpas;
- Prie standartinio aukščio stalo (71-76 cm), idealiai tinka kėdės, kurių aukštis 40-50 cm;
Juodasis Alksnis siūlo gan platų valgomojo kėdžių pasirinkimą. Populiarūs kėdžių dizainai yra:
Valgomo stalo kaina
Valgomojo stalo kaina priklauso nuo stalviršio dizaino, dydžio ir stalo mechanizmo – su “ištiesiama“ funkcija ar be.
Paprastas stalas kainuoja nuo 250 eur, o mažesni virtuviniai stalai kainuoja tik nuo 390 eur.
Prailginamas stalas – nuo 390 eur.
Dideli valgomojo stalai gali kainuoti virš 590 eurų ir kilti virš 1000.
Reikalinga pagalba renkantis?
Suprantame, kad renkantis prabangų virtuvės ir valgomojo stalą gali kilti daugybė klausimų, tad maloniai jus pakonsultuosime telefonu +370 66379300, el. paštu: [email protected] arba gyvai mūsų salone Kaune, adresu Palemono g. 7D.
Svarbu paminėti, kad valgomojo ar virtuviniai stalai ir kėdės pagal užsakymą nėra gaminami, todėl tikimės, kad rasite sau tinkamus baldus mūsų plačiame kataloge.
Raskite savo idealų valgomojo stalą jau šiandien!