Tikra, ar padirbta?
Kartais net ir ekspertai suabejoja, juk iš pirmo žvilgsnio kai kurie daiktai gali atrodyti kaip iš natūralios odos, nors yra iš padirbtos.
Štai keletas paprastų būdų kaip atskirti natūralią odą nuo sintetinių produktų( vadinamosios eko odos):
visų pirma patariama paliesti medžiagą ir palikti savo ranką tam tikrą laiką. Jei po kurio laiko pajusite šilumą, tada jūs liečiate tikrą odą. Kita vertus, jei paviršius lieka kietas ar galbūt pastebite prakaito dėmeles, jūs tikrai liečiate sintetinį produktą.
Odą atpažinti galima netgi iš kvapo, nes odos kvapas yra neabejotinas. Pabandykite patikrinti produkto, kurį apžiūrinėjate, kvapą, kai jau pripratote prie kvapo, bus labai lengva atpažinti ir įvertinti tipišką natūralios odos kvapą.
Kitas paprastas triukas yra atidžiai stebėti, ką norite pirkti: nedideli trūkumai paprastai rodo, kad produktas yra natūralus. Jei sofos, kurias žiūrite, yra pernelyg tobulos, nes ant jų nėra jokių dryžių, nedidelių spalvų, dėmių, randų ar skirtingų atspalvių, labai jau idealus paviršius, labai vienoda tekstūra, tada tikrai tikėtina, kad baldas pagamintas iš padirbtos odos.
Naudingas patarimas yra pažvelgti į siūles, pro adatos skylutes galima apžvelgti medžiagos pagrindą: jei jis yra plastikas, jis turės audinio pagrindą ir tai įmanoma įžiūrėti.
Visada reikėtų prisiminti, kad dėvėjimo ir ilgaamžiškumo savybės bus palankesnės natūraliai odai nei plastikinėms imitacijoms, netgi tikrosios natūralios odos savybės atsiskleidžia ją padėvėjus, atsiranda blizgesys, minkštumas, švelnumas, malonus akiai „kritimas“. Vietoj to sintetiniai produktai padėvėjus juos, jei jie pagaminti pigiai, visam laikui praranda savo originalias savybes ir turi būti praktiškai išmesti, kai plėvelė, kuri padengia juos, sutrūkinėja ir nusilaupo.
Bet kuriuo atveju, jei ruošiatės įsigyti naują odinę sofą, madingą batų porą ar rankinę, pasikliaukite sveiku protu ir mažomis gudrybėmis, kurias siūlėme, ir nepamirškite, jei siūlomos kainos bus mažos arba vidutinės, o pardavėjas deklaruoja jog gaminys odinis, čia ir yra didžiausia akylaus pasitikrinimo būtinybė.
Vietoj to sintetiniai produktai padėvėjus jei jie pagaminti pigiai, visam laikui praranda savo originalias savybes ir turi būti praktiškai išmesti, kai plėvelė, kuri padengia juos, sutrūkinėja ir nusilaupo.